Vyhlasujem, že som sa oboznámil so zásadami spracovania osobných údajov.
Nemáte účet?
menu
Registrujte sa a získajte získajte výhody!

Florbalové čepele

Najpredávanejšie Najnovšie Najlacnejšie
Stránka:
Stránka:
Florbalové čepele

Florbalové čepele

Florbalová čepeľ je prakticky tou najdôležitejšou súčasťou florbalové hokejky. Najviac ovplyvňuje vlastnosti celej florbalovej hokejky pri samotnej hre. Čo ale ovplyvňuje vlastnosti florbalovej čepele? Každý výrobca sa snaží osloviť čo najviac hráčov, a tak nájdete rôzne čepele od úplne rovných po veľa zahnuté, ľavé, pravé, vystužené, tvrdé a mäkké, čo ale ovplyvňuje vlastnosti čepele najviac je materiál, z ktorého je vyrobená. Floorbalové čepele sa vyrábanie z 2 materiálov. Viac o jednotlivých parametroch čepeľou sa dočítate nizsie.

STRANA ČEPELE

Zvoľte stranu na ktorú držíte hokejku a to nasledovne - ak máte pri držaní hokejky:

  • ľavú ruku dole, zvoľte "ľavá"
  • pravú ruku dole, zvoľte "pravá"

Zahnutú čepeľ

Florbalová čepeľ je základom kvalitné florbalové palice, zo skúsenosti môžeme povedať, že so zlým shaftom a dobrú čepeľou sa dá hrať, ale s dobrým shaftom a zlou čepeľou sa hrá len ťažko. Čepele možno rozdeliť do základných dvoch skupín:

Předzahnuté (konkávne)

Výhody:

  • nie je potrebné čepeľ zahýbať, palica je vyrobená už vytvarovaná
  • zvyčajne sú čepele ohnuté tak, že to s nimi pekne strieľa

Nevýhody:

  • limitujúce možnosť zahnúť si čepeľ
  • zvyčajne sú čepele lepšie zahnuté na forhand, horšie na backhand

Klasické

Všeobecne možno povedať, že takmer každú čepeľ možno vytvarovať tak, aby bola konkávne.

Tvrdosti čepele

Tvrdosť veľkým spôsobom ovplyvňuje razanciu strely a tiež jej presnosť. Každý model sa od ostatných líši špecifickým rebrovaním, ktoré pomáha pri vedení loptičky a loptičku tak dostanete rýchlejšie pod kontrolu. Čepele podľa tvrdosti delíme na:

Čepeľ je dôležitá súčasť hokejky. Florbalové čepele rôznych značiek sa od seba líšia nielen farbami, ale hlavne veľkosťou, materiálom, zahnutím a v neposlednej rade tvrdosťou. Než začnete vyberať čepeľ, odporúčame Vám prečítať Ako zvoliť florbalovú čepeľ, kde Vám poradíme, ako správne vybrať zahnutie, tvrdosť a tvar čepele.

Existuje takmer 100 rôznych čepelí, veríme, že si z našej širokej a výhodnej ponuky vyberiete tú najlepšiu pre Vás!

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete tu .