Zľava 15% na novú kolekciu - zadaj kód: EF15 a 10% na výpredaj kód: EF10. Využi pokojnejšie obdobie k nákupu vybavenia po reštarte!
Vyhlasujem, že som sa oboznámil so zásadami spracovania osobných údajov.
Nemáte účet?
menu
Florbalová poradňa eFlorbal laboratórium Doprava a platba

Doprava

Doprava pre krajinu: Slovensko
Slovenská pošta Slovenská pošta Od 3,50 € 111,00 €
Osobný odber - Uherské Hradiště Osobný odber - Uherské Hradiště 0,00 €
Zásielkovňa Zásielkovňa 2,16 € 44,40 €
DHL Express DHL Express Závisí na objeme balíku
GLS GLS 3,22 € 55,50 €

Platba

Dostupné spôsoby platby sú závislé na voľbe spôsobu dopravy.
Bankový prevod (zálohová faktúra) 0 €
Dobierka 0,72 €
Hotově v predajni 0 €
Platobnou kartou vo výdajni 0 €
Platobná karta online 0 €
Kontakt
Registrujte sa a získajte získajte výhody!

OxDog ULTRALIGHT HES 29 OVAL MBC

Florbalová hůl

Viac informácií
Farba:
čierna / žltá
Zahnutie hokejky: Udáva ktorá ruka je pri držaní hokejky dole
Viac informácií
Pravá (pravá ruka dole)
Ľavá (ľavá ruka dole)
Dĺžka palice: Prvé číslo udáva dĺžku tyče a druhé dĺžku tyče a čepele. Skracujeme palice na požiadanie zdarma!
Viac informácií
92cm (=102cm)
96cm (=106cm)
101cm (=111cm)
Záruka:
2 roky
Výrobca:
Varianty OxDog ULTRALIGHT HES 29 OVAL MBC
Farba Zahnutie hokejky Udáva ktorá ruka je pri držaní hokejky dole
Viac informácií
Dĺžka palice Prvé číslo udáva dĺžku tyče a druhé dĺžku tyče a čepele. Skracujeme palice na požiadanie zdarma!
Viac informácií
Dostupnosť Cena
čierna / žltá Ľavá (ľavá ruka dole) Ľavá ruka nižšie 101cm (=111cm)

Skladom (3 ks)

129,14 €

čierna / žltá Ľavá (ľavá ruka dole) Ľavá ruka nižšie 92cm (=102cm) Na dotaz

125,43 €

čierna / žltá Pravá (pravá ruka dole) Pravá ruka nižšie 92cm (=102cm) Na dotaz

125,43 €

čierna / žltá Ľavá (ľavá ruka dole) Ľavá ruka nižšie 96cm (=106cm) Na dotaz

129,14 €

čierna / žltá Pravá (pravá ruka dole) Pravá ruka nižšie 96cm (=106cm) Na dotaz

129,14 €

čierna / žltá Pravá (pravá ruka dole) Pravá ruka nižšie 101cm (=111cm) Na dotaz

129,14 €

OxDog ULTRALIGHT HES 29 OVAL MBC

Ultralight HES je označenie 2. najvyššie triedy palíc od Oxdog. Shafty ULTRALIGHT HES sú vyrobené z prémiového a zároveň najľahšieho karbónu - HighPressure carbon. Pre dosiahnutie čo najnižšej hmotnosti je u týchto palíc použitý odľahčený špunt, omotávka a ľahká čepeľ. Palice ULTRALIGHT sú jedny z najľahších florbalových palíc na svete. Florbalky ULTRALIGHT patrí medzi tie najlepšie na svete! U palíc od Oxdog nájdeš všetky technológie uvedené priamo na palici. Na hornej strane shaftu nájdeš obdĺžnik, v ktorom sú piktogramy ku všetkým použitým technológiám. Poďme sa teda spolu pozrieť na tieto technológie:

 • LC - Hole s označením LC majú odľahčený špunt. Špunt je menší, tenší a ľahší. Použitím tejto technológie dôjde k odľahčeniu palice. Špunt je tak nepatrný, že Ti môže pripadať, ako by na palici žiadny nebol. Toto niektorým hráčom vyhovuje, ale sú aj takí, ktorí potrebujú väčší špunt, pretože im pomáha lepšie ovládať ich palicu.
 • Carbon T2500 - Oxdog používa niekoľko typov karbónu od T600 až po T2500. T600 je najťažšie karbón a T2500 je ten najľahší. Palice s týmto označením teda používajú jeden z najľahších karbónov. Čím je karbón ťažšie, tým je jeho odolnosť väčší a naopak. Ťažšie palice sú teda odolnejšie, než tie s nízkou váhou.
 • Hyper fast - Toto je označenie sily a rýchlosti Tvojou palice. Oxdog svoje shafty rozdeľuje do 4 skupín. Hole Hyper fast dokážu vyvinúť vysokú rýchlosť a tým pádom preniesť veľa energie do Tvojej strely. Palice hyper fast sú teda tie najrýchlejší hole!
 • CPB - CARBON POLYMER BLADE - Palice s týmto označením sú osadené čepeľou s karbónovým plátom. Viac informácií o karbónové čepeli nájdeš nižšie.
 • Blow Moulded - je značka výrobného postupu palice. Jedná sa o lisovanie pomocou tlaku vzduchu. Materiál spolu s živicou (lepidlom, ktorý drží palicu pohromade) sa vloží do formy. Forma na shaft sa zohreje na požadovanú teplotu. Po dosiahnutí tejto teploty sa materiál pomocou tlaku vzduchu lisuje do vopred určeného tvaru. Tento technologický postup dokáže vytvoriť palice akýkoľvek tvarov (oval, round, hockey) a pritom zaručiť ich dokonalé vyváženie a vysokú pevnosť.
 • HES resin je označenie typu živice, ktorá sa používa pri výrobe palíc. Pre dosiahnutie čo najľahšie palice je použitá živica HES. Hes resin je teda označenie odľahčené živice.
 • Ultra light shaft - Toto je označenie váhovej kategórie, do ktorej palice spadá. U ľahkých palíc Oxdog používa 3 váhové kategórie: Hyper light shaft, Ultra light shaft, Super light shaft. Palice Ultra light shaft sú 2. najľahšie.

Profil držania

Existuje niekoľko typov profilov florbalových palíc. Na každý tento typ si možno zvyknúť a neexistuje univerzálny odporúčania, ktorý profil je najlepší. Jedná sa vyložene o subjektívny pocit. Všetky profily florbalových palíc máme teda:

 • Okrúhle - 90% florbalových palíc má tento profil
 • Hokejové (hranaté) - širší úchop, ktorý poskytuje pevnejšie držanie hokejky. Nepatrne viac materiálu zvýši váhu florbalky. Hodí sa pre hráčov s väčšími dlaňami. Ideálna pre hráčov prechádzajúci z hokeja na florbal
 • Oválne - širší úchop, ktorý poskytuje pevnejšie držanie hokejky. Nepatrne viac materiálu zvýši váhu florbalky. Hodí sa pre hráčov s väčšími dlaňami.
 • D-Oval - tento úchop sa špecifický pre palice Oxdog. Vrchná časť úchopovej časti je zhruba o 5mm sploštená, vďaka čomu lepšie sa zlepšil úchop. Profil držania je teda miesto oválneho skôr Štvorec s oblými rohmi.

HES

HES - alebo ak HIGH ENERGY SHAFT. Jedná sa o unikátnu kombináciu technológií palice. Kombináciou týchto faktorov vznikajú palice, ktoré sú:

 • extrémne ľahké
 • vysoko pevné
 • mininálne o 20% rýchlejší
 • majú takmer dvojnásobnou životnosť

Oxdog Razor Carbon Čepeľ

Čepeľ Razor je najuniverzálnejší čepeľ od značky Oxdog. Jej konkávnosť je 9 mm, čo čepeľ radia do skupiny viac konkávnych čepeľou. Táto konkávnosť je od pätky až ku špičke po celej jej dĺžke. Razor je tiež mierne předzahnutá čepeľ so špičkou stáčajúca sa dovnútra a dolu. Vďaka týmto informáciám vieme, že čepeľ Razor je vynikajúci pre streľbu ťahom a tiež k manipulácii s loptičkou. Loptička na čepeli drží a pohybuje sa vo vrecku, ktorá vďaka vysokej konkávnosť a predzahnutá vznikla. Prácu s loptičkou tiež zlepšuje materiál čepele, ten ju robí plynulú a loptička neodskakuje, zároveň ale zachováva skvelé strelecké vlastnosti.

Rebrovanie a tučný kríž v pätke robí z Razor pomerne torzne tuhú čepeľ. Pätka je veľa tvrdá a tým pádom dobre smeruje energiu priamo do strely. Čo robí s Razor** ideálnou streleckú čepeľ s ktorou budú tvoje strely naozaj tvrdé!** Backhandové strana čepeľ je pomerne rovná. Stáča sa až jej posledná tretina. Špička čepele sa stáča dovnútra a smerom nadol. Toto je super, pretože zahnutie čepele nevadí pri streľbe backandem. Môžeš využiť pomerne veľa plochy čepele. Razor je teda ideálny pre hru backhandem.

Oxdog Razor je univerzálny florbalová čepeľ. Pomôže Tí so všetkými typmi striel aj s nahrávkou a zlepší tvoju prácu s loptičkou. Odporučili by sme ju hráčom, ktorí majú radi veľkú kontrolu nad loptou, ale stále dokážu strieľať ostro. Váha čepele je 75g.

Karbónový plátok

Čepeľ obsahuje karbónový plátok. Keď si vyberáš florbalové palicu. U Oxdog si môžeš všimout písmeniek MB / MBC a alebo NB / NBC. Tieto písmenká označujú tvrdosť čepele (MB - medium Blade, NB - normal Blade). Písmenko C v názve označuje zakomponovaný karbónový plát do čepele. (MBC - medium Blade s Karbónom, NBC - normal Blade s karbónom). Karbónový plát by mal zabraňovať krútenie čepele a robiť čepeľ ešte tvrdšie. Čepeľ je tvrdší a tým pádom lepšie prenáša energiu do Tvojej strely = prudšie strela!

Oxdog ULTRALIGHT GRIP

Oxdog ULTRALIGHT GRIP je omotávka, u ktorých bol kladený veľký dôraz na jej trvanlivosť, najmä v najviac namáhaných častiach tak, aby táto omotávka vydržala maximálne možné zaťaženie a rýchlosť jej opotrebenia bola minimálna. Skvele drží v rukách, nepreklzáva a výborne odvádza pot.

Kľúčové vlastnosti:

 • tenšie (1,7mm) a ľahší
 • štandardne dlhá omotávka
 • vynikajúce protišmykové vlastnosti
 • extra dlhá životnosť
 • veľmi príjemná omotávka s perforáciou pre lepší odvod potu
 • veľmi ľahká
 • absorpcia vibrácií

Je perforovaná (=dierkovaná).

Kľúčové vlastnosti
Sezona: 2019/2020
Tvrdosť: Čím nižšie číslo, tým tvrdší shaft
Viac informácií
29mm
Omotávka: Wrap grip
Materiál tyče: Udáva z čoho je hokejka vyrobená
Viac informácií
Karbón
Tvar rukoväte: Udáva aký tvar budete cítiť pri držaní hokejky
Viac informácií
Ovál
Názov čepele: Razor
Tvrdosť čepele: Udáva ako tvrdá má byť čepeľ
Viac informácií
Stredná
Certifikace IFF: áno
Hmotnosť: 203g
Typ shaftu: rovný
Máte otázku?
Spýtajte sa

Peter Strelec Florbalový špecialista
Peter Strelec
Florbalový špecialista

+421 32/222 03 00
V pracovné dni: 8:00-16:30

info@eflorbal.sk

Vlastné sklady
Skladové produkty sú pripravené k okamžitej expedícii
Úžasne nízke ceny
Ceny pravidelne porovnávame a nastavujeme čo možno najlepšie na trhu
Svetovo nové produkty
Uvádzame na trh najnovšie produkty
Darčeky zadarmo
K objednávke dostanete užitočný darček

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete tu .