Vyhlasujem, že som sa oboznámil so zásadami spracovania osobných údajov.
Nemáte účet?
menu
Registrujte sa a získajte získajte výhody!

Pilovanie florbalové techniky

11. 7. 2015

Je po sezóne, florbalisti starších kategórii makajú na novú sezónu v letnej príprave, tí mladší si medzitým užívajú prázdnin. V júli a auguste je idálna doba na zlepšenie techniky. Pripravili sme pre Vás tento článok, v ktorom nájdete nové cvičenie na driblink, prihrávku a streľbu a ak sa nimi budete riadiť, tak Vám môžeme zaručiť, že na novú sezónu budete skvele pripravení a s loptičkou si budete rozumieť! :)

Driblink a vedenie loptičky

Dribling s loptičkou sťažuje obrancovia odhadnúť, čo má driblujúci hráč v úmysle - prihrávku alebo únik, vpravo alebo vľavo, dopredu alebo dozadu a včas na to reagovať. Driblovať môžeme na mieste aj v pohybe. V plnej rýchlosti pri úniku je zbytočný a akciu by brzdil.

Naše odporúčanie
MyFloorball SKILLER - profesionálna pomôcka pre florbalisty, ktorí si chcú precvičiť driblink, kľučky a kontrolu loptičky.

Prihrávka

Pri každej kolektívnej loptové hry patrí prihrávky do základného registra zručností. K tomu, aby sme ich zvládli, potrebujeme vedieť dve veci: - Prijať loptičku tak, aby neodskočila od čepele - Prihrať presne na čepeľ spoluhráča spracovateľnú loptičku, tzn. neskákající a prudká len tak, aby ju spoluhráč stlmil.

Naše odporúčanie
MyFloorball PASSER - prvý florbalový nahrávač na svete s patentovaným odrazovým systémom.

Strela

Streľbu nacvičujeme najprv v kľude, neskôr po samostatnom úniku či nabehnutí na prihrávku spoluhráča. Dbajte na dodržiavanie pravidiel! Zlé návyky - náprah alebo došvih nad úroveň pásu sa ťažko odstraňujú! Rozlušujeme dva základné druhy streľby - ťahom a príklepom. - Streľba ťahom forhendovú stranou čepele je najpresnejší, a preto najúčinnejší. Pohyb začíname za telom, loptička pod priklopená čepeľou bližšie k telu. V priebehu pohybu sa čepeľ postupne narovnáva a loptička prechádza cez stred k špičke čepele a pri došvih dostáva určený smer. - Streľba príklepom forhendové stranou čepele je prudká, ale málo presná. Náprah ani došvih hokejky nesmie presiahnuť úroveň pásu.

Naše odporúčanie
MyFloorball TARGET - tréningová pomôcka, ktorá pomôže florbalistom zlepšiť ich presnosť.


Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete tu .