Vyhlasujem, že som sa oboznámil so zásadami spracovania osobných údajov.
Nemáte účet?
menu
Registrujte sa a získajte získajte výhody!

Florbalové bránky - zhrnutie

10. 9. 2015

Bránky sú neoddeliteľnou súčasťou florbalu, a preto sme si pripravili článok, v ktorom sa dozviete, aké druhy florbalových bránok máme, ktoré sú najpoužívanejšie, ktoré sa hodia na zápasy a ktoré zase na domáce hranie. Zameriame sa tiež na všetko príslušenstvo, ktoré sa k bránkam hodí.

Nepoužívanější a najpredávanejšie florbalovú bránkou je Florbalová brána s certifikáciou IFF, ktorú môžete vidieť na každom turnaji či zápase. Jej rozmery sú 160x115 cm. Oproti skladacím gólom rovnakých rozmerov má tú výhodu, že je pevná, viac stabilný a hlavne sa s ňou môžu hrať medzinárodnej, celoštátnej i regionálnej zápasy pod hlavičkou IFF. Naproti nim stojí skladací bránky napr. Výborná: Skladací bránka ACT či Skladací bránka MPS. Výhodou je ich váha 7,5kg a tiež možnosť jednoduchého a rýchleho zloženia. Bránky sú ideálne pre školy, športové oddiely, ktoré potrebujú prenášať bránky z jednej haly do druhej a taky na domácu šport a zábavu.

Ďalší katergoriou sú bránky menších rozmerov, 120x90 cm, 115x90 cm, 90x60 cm a 60x45 cm. Tie sa delia opäť na florbalové bránky pevné a potom na skladacie bránky. Florbalové bránky pevné sú opäť od značky Bránka Unihoc 60x45cm a potom lacnejší variant menšie pevné bránky Branka MidiGoal 60x90cm. Skladacie sú buď od značky Salming - konkrétne skladacia bránka Salming Campus 1600, ktorá môže byť certifikovaná, alebo potom možno kúpiť acnejšie varianty - pekná Skladací bránka ACT PRO a Skladací bránka 90x60 cm - podľa nášho názoru najvydarenejšie menšie skladateľná bránka.

K bránkam tiež patria doplnky, ako zarážka do bránky a zarážka do tyče. Menšej kategórie - prípravka, elévové a mladší žiaci používajú florbalové znižovače bránok, ktoré majú pomáhať menším brankárom a zaberať tak rovnaký priestor, ako väčší brankári na veľkú bránu.

Pre doplnenie tréningu, či už tímového alebo individuálneho, sú tu MyFloorball produkty, ktoré okorení váš tréning a florbal Vás bude ešte viac baviť. Konkrétne k bránkam sa hodí MyFloorball TARGET, ktorý ľahko padne na každú florbalovú bránku akejkoľvek veľkosti. Lacnejší variantou sú potom penové terče Winnwell. Posledná vec z príslušenstva, ktoré sa k bránkam hodí, je RSA radar na meranie rýchlosti striel, vďaka ktorému bude tréning viac zábavný a môžete sledovať, ako jednotliví hráči zlepšujú ich rýchlosť strely.


Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete tu .