Vyhlasujem, že som sa oboznámil so zásadami spracovania osobných údajov.
Nemáte účet?
menu
Registrujte sa a získajte získajte výhody!

Môže mať dvojfarebná loptička certifikáciu IFF?

2. 5. 2016

Florbal sa hrá obvykle s jednofarebnými loptičky, čo ale dvojfarebné kombinácie, môže sa s nimi hrať? Môžu mať certifikáciu IFF?

Pozrime sa na pravidlo 406 v oficiálnych pravidlách florbalu:

"Lopta musí byť schválená IFF a príslušne označená. Povrch loptičky musí byť jednofarebný a nesmie mať fluorescenčnú farbu. Ani vnútorná farba loptičky nesmie byť fluorescenčný."

Z tohto pravidla by sme mohli usúdiť, že v takom prípade nesmie byť na dvojfarebnom loptičke certifikácia IFF, pretože sa týmto loptičkou nesmie hrať zápasy. Lenže taký úsudok je zlý. IFF dovoľuje používať túto rytinu aj na dvojfarebných loptičkách. A prečo to tak je? Tu je odpoveď priamo od florbalovej federácie IFF:

"Nie je problém predávať iné farebné loptičky (ako biele alebo marhuľovej) a taky dvojfarebné loptičky s logom IFF. Toto rozhodnutie urobila florbalová federácia IFF pred 5-6 rokmi. Hlavným dôvodom k takému rozhodnutiu boli vysoké náklady za dva odlišné produkčné nástroje. Tieto loptičky sú na tréningoch veľmi populárne, napr. vo Švédsku by ste našli všetky rôzne farebné kombinácie, dokonca aj také, ktoré v tme svietia - áno, aj také loptičky majú ceritifikaci IFF."

"Ale akonáhle príde na oficiálne zápasy, potom platí pravidlo 406, ktoré povoľuje hrať len s bielym či marhuľovým loptičkou."

Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli pridať nové farebné kombinácie loptičke FLOORBEE Torpedo, ktorého jednofarebné a dvojfarebné kombinácie môžete nájsť na odkazu. Dvojfarebným kombináciám dominujú neónové farby!


Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete tu .