Webový prehliadač, ktorý slúži je zastaraný a nie je podporovaný (niektoré funkcie nemusia fungovať správne). Prosíme aktualizujte si prehliadač. Viac informácií na odkaze tu.
Vyhlasujem, že som sa oboznámil so zásadami spracovania osobných údajov.
Nemáte účet?
Jazyk
Čeština
Slovenčina
English
Deutsch
Mena
Euro (EUR)
Americký dolár (USD)
Krajina
Slovensko
Vybrať inú krajinu
menu
Florbalová poradňa eFlorbal laboratórium Doprava a platba

Doprava

Doprava pre krajinu: Slovensko
Doprava Cena Doprava zadarmo od
SPS Parcel Shop SPS Parcel Shop Od 3,04 € 79,20 €
Packeta home - kuriér Packeta home - kuriér Od 3,52 € 79,20 €
Slovak Parcel Service Slovak Parcel Service Od 4,52 € 106,92 €
Zásielkovňa Zásielkovňa Od 2,96 € 59,40 €
GLS GLS Od 4,10 € 99,00 €
Osobný odber - Uherské Hradiště Osobný odber - Uherské Hradiště 1,77 €

Platba

Dostupné spôsoby platby sú závislé na voľbe spôsobu dopravy.
Platba Cena
Bankový prevod (zálohová faktúra) 0 €
Dobierka 1,14 €
Hotově vo výdajni 0 €
Platobnou kartou vo výdajni 0 €
Platobná karta online 0 €
Kontakt Darčeky
Registrujte sa a získajte výhody!

Unihoc Sonic vs. Salming Hawk a Zone Hyper

21. 2. 2018

V tomto článku zrovnáme čepele od troch najväčších značiek, ktoré momentálne dominujú florbalovému svetu a to: Unihoc, Zone a Salming . Od každej sme vybrali jednu čepeľ.

Unihoc Sonic

V čase florbalovej revolúcie asi pred 10 rokmi priniesol Unihoc na svet čepeľ Player a Evo3. Kým čepeľ Player je stále nesmrteľná, Evo3 bola takmer z výroby vyradená, zostala len Evo3 Hook. Čepeľ Player na seba strhla hlavnú pozornosť florbalového sveta, pretože vyhovovala väčšine florbalistov. Časť florbalistov postupne prechádza na predzahnuté čepele, avšak florbalisti na najvyššej úrovni z pravidla nie sú naklonení predzahnutým čepeliam - väčšinou si chcú zahnúť čepeľ podľa svojich návykov sami.

A tak Unihoc ponúka jednak týmto top florbalistům ale aj tým, ktorí zostávajú verní rovným čepeliam, riešenie - nova čepeľ Unihoc Sonic.

Je to nástupca čepelí Player, Player+ a Replayer, tieto čepele nebude Unihoc od novej sezóny zaraďovať v takom množstve do kolekcie, ale naopak miesto týchto čepelí nastupuje Sonic.

Zhrňme si základné fakty:

 • Čepeľ je ľahko zahnutá z celého profilu a je stredne vybraná (konkávnosť čiže vybranie v strede čepele je 8 mm) - tzn. je perfektná na prihrávky, driblink a hru backhandem. Ťažšia je naopak sřelba ťahom, pretože čepeľ je takmer rovná, loptička tak môže niektorým hráčom skĺzavať z pätky.
 • Hmotnosť čepele je 79g (PE) a 75g (PP).
 • Dostupná v týchto farebných variantách: Biela, Čierna, Neónovo žltá
 • Materiál: PE - stredná a tvrdá tvrdosť, lepšia na parkety. PP - v strednej tvrdosti, je lepšia na Tarkett a gumu
 • Rozdiely oproti čepeli Player: má vrúbkovanie na spodnej časti čepele a má viac vykosenú pätku
 • Podobné čepele: Salming Quest, Zone Monstrum a Exel Megalomaniac

Zone Hyper

Značka Zone po zlúčení pod jednu firmu s značkou Unihoc dlho hľadala nový dych, až prišla čepeľ Zone Hyper. Čepeľ cielí na hráčov, ktorí si nechcú zahýbať čepeľ sami, ale chcú si kúpiť hotový tvar z výroby. Chcete čepeľ, s ktorou to letí snáď každému? V tomto ohľade sa značke Zone podarilo dostať na trh čepeľ snáď na 100%.

Zhrňme si základné fakty:

 • Typická strelecká čepeľ, ktorú si obľúbila rada hráčov. Je veľmi presná čepeľ na toľko žiadanú streľbu ťahom. Keďže je čepeľ dosť konkávna (10 mm) a predzahnutá, strela príklepom už nie je toľko presná. Strela a prihrávka backhandem je potom najväčšou slabinou.
 • Hmotnosť čepele je 77g (PE) a 72g (PP).
 • Dostupná v týchto farebných variantách: Biela, Čierna, Neónovo žltá, Neónovo oranžová, Svetlo červená, Svetlo zelená a Svetlo modrá
 • Materiál: PE - stredná a tvrdá tvrdosť, lepšia na parkety. PP - v strednej tvrdosti, je lepšia na Tarkett a gumu
 • Podobné čepele: Unihoc Unity, FatPipe Jab, Exel Chill a tiež OxDog Avox

Salming Hawk

Značka Salming prechádzala obrovským boomom asi pred 3 rokmi, teraz sa drží na výslní značiek, ale stále nemohla prísť na trh s čepeľou, ktorá by strhla na seba pozornosť florbalového sveta.

Švédsky výrobca sa stále opiera o nesmrteľnú čepeľ Quest (alebo veľmi podobnú Quest1). Následne Salming uviedol na trh čepeľ Quest3 - tú si hráči zvyčajne vyskúšali, ale postupne prechádzali späť na čepeľ Quest.

Potom prišla na trh Quest5 - jedná sa o viac konkávnu čepeľ Quest. Čepeľ sa stala čiastočne populárna, ale trh úplne neoslovila. Medzitým bola stále populárna čepeľ Quest2, ako jediná typicky predzahnutá a silne konkávna čepeľ. A na túto čepeľ nadväzuje [Salming HAWK](category: 4000) - novinka predstavená na konci roku 2017 s veľmi pozitívnou reakciou od hráčov.

Zhrňme si základné fakty:

 • Čepeľ je stredne konkávna (7,7 mm) a je predzahnutá, je teda dobrá ako na strelu ťahom, tak na strelu príklepom. Má pevnú pätku, ktorá sa pri strele nepohne, a preto je strela presná. Backhand nie je úplne presný.
 • Hmotnosť je 77g.
 • Dostupná v týchto farebných variantách: Biela, Čierna, Ružová, Svetlo modrá, Zelená, Tmavo modrá, Tmavo šedá a Oranžová
 • Materiál: Touch - mäkká čepeľ z PP materiálu, ktorý je lepší na gumu a Tarkett. Endurance - stredne tvrdá čepeľ skvelá na parkety. Bio Power - tvrdá čepeľ, ktorá je určená pre strelcov, aby sa čepeľ neprehla.
 • Podobné čepele: Unihoc Epic, Zone Zuper, Exel X-blade, OxDog Delta


Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete tu .